top of page

Prvním odtajněným vystupujícím je rapper a básník LIPO

Lipo je známý český rapper, básník a režisér videoklipů. Poprvé se výrazněji prosadil v rámci projektu Básníci před mikrofonem (BPM), který byl za desku Horizonty oceněn cenou Anděl (2009). Lipo se po rozpadu BPM vydal na sólovou dráhu, na které dál rozvíjel svůj poetický přístup k hudbě a textům.

Hned se svojí první sólovou deskou Víc než hudba (2012) zaznamenal velký úspěch, v podobě megahitu Ležím v tvé blízkosti, s hostující Debbi. Následovalo experimentálnější album O Duši (2014) a o čtyři roky později Lyrika (2018). Na albech se nachází řada dalších úspěšných singlů jako Kruhy, Štěstí či Svoboda, které k dnešnímu dni získaly na Youtube celkem přes 70.000.000 zhlédnutí a často je hrají také česká rádia.


Na konci roku 2022 Lipo vydal své nejnovější album s názvem Příběhy, které potvrzuje jeho odklon od hip hopu k písničkářství. V současnosti vystupuje se svojí živou kapelou. Na koncertech zaznívají nejen hity z nové desky, jako písně Jednou jsem slíbil s hostujícími Kryštof nebo Déšť s kapelou Jelen, ale také další oblíbené písně, které lipovi zajistily mimo jiné čtvrté místo v cenách Český slavík 2022.


18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page