Jdi na obsah Jdi na menu

Spolupráce s UNICEF

 

unicef_logo.jpg

Každým rokem se díky očkování podaří zachránit život až 3 milionům dětí. Přesto dosud téměř stejný počet dětí umírá na nemoci, kterým lze dnes běžným používaným očkováním předcházet. V zemích, kde neexistuje moderní zdravotnický systém nebo které jsou postiženy válečnou nebo přírodní katastrofou, pomáhá UNICEF ve spolupráci s jejich vládami a místními dobrovolnými spolupracovníky uskutečňovat speciální akce pomoci dětem, jako jsou např. Národní očkovací dny proti dětské obrně, které v minulém roce pomohly 550 milionům dětí ve věku do pěti let. UNICEF sehrává klíčovou roli v projektu GAVI (Global Alliance for Vaccines and Immunization), jehož cílem je očkovat každé dítě proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám – spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně.

Tišnovský házenkářský klub jako první sportovní klub v České republice uzavřel v roce 2007 spolupráci s Dětským fondem OSN – UNICEF. Rozhodl se tak dlouhodobě podporovat očkování dětí v oblastech přírodních katastrof, ozbrojeného konfliktu nebo rozvojových zemí.

K tradičnímu příspěvku, který každoročně v dobrovolné výši shromáždí na podporu UNICEF hráči a diváci, se od roku 2009 přidal také výtěžek z charitativních hudebních festivalů, které házenkářský klub pořádá (od roku 2011 ve spolupráci s občanským sdružením Pro Tišnov). Za více jak 6 let organizování těchto aktivit tak obdržel UNICEF na očkovací programy celkem 383.865,- Kč. Proočkování jednoho dítěte proti šesti hlavním smrtelným onemocněním stojí cca 600,- Kč, díky této spolupráci se tak již podařilo zachránit život asi 640 dětem.

 

 unicef_holcicka.png

© UNICEF/NYHQ2008-0280/Susan Markisz

 

V roce 2010 bylo rozhodnuto, že část výtěžku z hudebního festivalu bude věnováno také na podporu regionálních charitativních projektů.

Všem, kteří nám v naší snaze pomáhají, děkujeme!

 

dar_unicef.jpg

 

Předávání šeku ředitelce UNICEF Pavle Gomba (2009)

 

 

sek_unicef_2012.jpg

 

Předávání šeku zástupkyni UNICEF Laně Dukić (2012)

 

 

unicef_skaut.jpg

 

Předávání šeku zástupkyni UNICEF Laně Dukić a zástupkyni tišnovských skautů Petře Šmardové (2013)