Jdi na obsah Jdi na menu

Kde to je?

kolo.png

Tišnov je město v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji, 22 km severozápadně od Brna nedaleko soutoku Svratky a Loučky. V roce 2010 zde žilo 8 704 obyvatel. Tišnov je držitelem ocenění Obec přátelská rodině 2009. Více informací na www.tisnov.cz


 

 mapa.jpg

 

kolo.png

Kde se festival koná?

Festival se koná v areálu letního kina, které se nachází ve východní části města mezi sídlištěm Pod Klucaninou a samotným kopcem Klucanina. Tento jedinečný areál z konce 60. let je obklopený lesem a vytváří tak poetické místo vhodné k letnímu posezení, odpočinku a zábavě. Kapacita areálu je cca 1500 návštěvníků. V devadesátých letech minulého století a počátkem tohoto tisíciletí se zde konaly festivaly folkové hudby, které se svou úrovní řadily k předním akcím tohoto žánru v republice. Právě určitá festivalová historie byla jedním z důvodů k umístění festivalu Hudbou pro UNICEF právě do tohoto areálu. Festival nemá ambicí stát se masově navštěvovanou akcí, chce si své místo na festivalové mapě ČR vybojovat rodinným prostředím, jedinečným charakterem charitativní akce, exkluzivitou a „blízkostí“ vystupujících. Kde jinde můžete stát pár metrů od pódia a hvězdy, jako jsou třeba Miro Žbirka, Lenka Dusilová, Petr Fiala nebo Filip Topol, vidět z bezprostřední blízkosti a potkávat je u stánku s občerstvením? Areál je díky existenci amfiteátru letního kina vhodný k hudebním produkcím, je vybaven dostatečným množstvím sociálního zařízení a restaurací s letní terasou.

Letní kino Tišnov, ul. Hornická,
GPS Loc: 49°20'32.667"N, 16°26'5.776"E

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO NÁVŠTĚVNÍKY FESTIVALU

letnak_schema.png

 

kolo.png

Jak se na festival dostat?

Ze zastávky ČD Hradčany se vydejte směr Tišnov-sídliště Klucanina. Od nádraží půjdete úzkou cestou "Na Nové" označenou také jako cyklostezka, dále vlevo ulicí "Trnec", která od první křižovatky u areálu pily pokračuje jako ulice "Brněnská". Po cca 400 metrech dojdete k prodejně potravin a poště. Vedle pošty je odstavné parkoviště, ze kterého je cesta do areálu vyznačena (viz. obrázek níže).

Z vlakového/autobusového nádraží Tišnov - při východu z nádražní budovy ČD se dejte doprava ulicí "Janáčkova" podél autobusových zastávek, ta po kruhovém objezdu přechází v ulici "Nádražní". Za prodejnou Penny se dejte vlevo na ulici "U Humpolky" - hlavní část sídliště budete mít po levé ruce. Po mírném stoupání dojdete na křižovatku s ulicemi "Dvořákova" (nahoru) a "Brněnská" (kolmo). Dejte se vpravo ulicí "Brněnská". Po cca 600 metrech dojdete k poště (po levé straně). Vedle pošty je odstavné parkoviště, ze kterého je cesta do areálu vyznačena (viz. obrázek níže).

 Nejvhodnější autobusové a vlakové spojení najdete zde  

mapa.jpg

 

kolo.png

 Upozornění

Pořadatelé se obracejí s prosbou na obyvatele té části sídliště Klucanina, která bezprostředně sousedí s areálem letního kina: Dovolujeme si Vás požádat o jistou trpělivost, během festivalu se bude v okolí letního kina pohybovat větší množství lidí a vozidel, rovněž bude do cca 00:30 hod v areálu zvýšený hluk. Veřejný pořádek bude zajišťován pořadatelskou službou a ve spolupráci s Policií ČR. Tato akce je svým charakterem zcela jedinečná a proto věříme, že budete mít pro tento jeden výjimečný den pochopení. Nejenom, že touto akcí společně pomůžeme dobré věci, ale také ještě více zviditelníme naše krásné město. Mnohokrát děkujeme!!!

 

Areál letního kina se nachází uprostřed obydleného sídliště. Dodržujte proto pokyny pořadatelů a dbejte na svoji bezpečnost i bezpečnost místních obyvatel. V okolí kina je také omezené množství parkovacích míst, využijte proto odstavné parkoviště vedle České pošty na ul. Brněnská. Z parkoviště bude značena pěší trasa do areálu (cca 250 m).

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO NÁVŠTĚVNÍKY FESTIVALU

 Akce se koná za každého počasí!

Počasí

 Aktuální předpověď modelu Aladin sledujte zde, projekt Medard zde.


V areálu kina není možno stanovat! V případě zájmu o ubytování doporučujeme využít z nabídky místních ubytovacích kapacit

Lékařská služba bude zajištěna po celý den přímo v areálu.