Jdi na obsah Jdi na menu

V Tišnově se bude již popáté hrát pro UNICEF

12. 2. 2013

Festival už popáté oživí letní kulturní dění v Tišnově a opět přivítá hned několik hvězd současné domácí hudební scény. „Na festivalu vystoupí mnoho známých osobností české a slovenské hudby v čele s oblíbenou skupinou Mandrage, skupinou Charlie Straight, jednou z nejlepších slovenských zpěvaček Katarínou Knechtovou nebo Janem Budařem a jeho Eliščinem bandem,“ řekl k programu ředitel festivalu Jan Schneider. „Mimořádný hudební zážitek opět očekávám od skupiny The Tap Tap, což je kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu a nyní již tradiční tišnovský účastník a oblíbenec publika, nebo písničkáře a skladatele filmové hudby Jaroslava Uhlíře,“ dodal Schneider. Na festivalu však dostane šanci také tišnovská Pátá ruka nebo velice oblíbená slovenská skupina Vidiek, Petr Bende a mnoho dalších. Program letošního ročníku, který pořadatelé poprvé prezentují jako dvoudenní, je stále v přípravě a proto se dá předpokládat účast ještě dalších známých hudebních jmen.

Hudební program začíná v areálu letního kina v pátek 14.6.2013 v odpoledních hodinách a i v letošním roce bude doplněn o množství doprovodných aktivit pro děti a mládež. Hlavní festivalový den je tradičně sobota 15.6.2013. Vstupenky budou v předprodeji během měsíce března.

Pořadatelé si také pro letošní rok připravili malou ochutnávku v podobě akcí Hudbou pro UNICEF Warm Up. V pátek 12. dubna 2013 vystoupí v Café U Palce Honza Ponocný se svým one-man-show Circus Ponorka a v krásném prostředí nádvoří domu Na Perštýně pak 31. května 2013 oblíbená tišnovská formace Ha-kapela.