Jdi na obsah Jdi na menu

Program festivalu je kompletní - v Tišnově vystoupí také PORTLESS

2. 5. 2013

Skupinu PORTLESS založili bývalí členové Support Lesbiens (Kryštof Michal, René Rypar, Jan Daliba, Zbyněk Raušer) na podzim roku 2012. Koncem dubna odehrála skupina svůj první samostatný koncert v Lucerna Music Baru v Praze. V Tišnově tak budete mít jedinečnou šanci být osobně u začátků tohoto zajímavého projektu!

Program festivalu se tímto uzavírá. V Tišnově vás o víkendu 14. a 15. června čeká celkem třináct skupin v čele s absolutní špičkou naší hudební scény skupinami Charlie Straight, Mandrage nebo Toxique. Těšit se můžete také na populárního Jana Budaře, skladatele filmové hudby Jaroslava Uhlíře, bojovníky proti konci světa The Tap Tap a mnoho dalších! Vstupenky za zvýhodněnou cenu jsou v prodeji už teď v síti Ticketportal. Využijte možnosti HOMEticket - vstupenky si vytiskněte z pohodlí vašeho domova!

 

PORTLESS

 

Kryštof Michal (zpěv)

Kryštofa Michala většina lidí zná spíše z hudebního světa. V roce 1992 založil skupinu Support Lesbiens a nyní je frontmanem kapely Portless. Málokdo ale ví, že se také věnuje filmu. Zahrál si například ve filmu MOŽNOSTI (1999), který režírovala Tereza Kopáčová. O rok později vznikla známá česká komedie SAMOTÁŘI pod taktovkou Davida Ondříčka. 1. asistentem režie byl právě Kryštof Michal, který na spolupráci s Davidem Ondříčkem i ostatními rád vzpomíná. V tomto filmu si také zahrál malou roli zpěváka skupiny Fake Dead.

 

 

René Rypar (kytara)

René Rypar je jedním z nemnoha českých kytaristů, kteří zaujali zástupce zahraničních výrobců hudebních nástrojů natolik, že jsou uváděni v propagačních materiálech firmy jako oficiální firemní hráči. V případě firmy Blackstar se jméno Reného Rypara objevuje hned vedle Guse G. (současného Ozzyho sidemana) u stejného modelu kytarového zesilovače u 200 Series One.

 

 

 

Jan Daliba (basskytara)

Baskytarista Jan Daliba působil od roku 2002 v kapele Support Lesbiens a od roku 2004 se stal jejím členem. V 90'letech se podilel na vzniku několika hudebních projektů např. Deep Side, nebo Autsider.

 

 

 

 

 

Zbyněk Raušer (bicí)

Na bicí hraje od patnácti let. Prošel celou řadou hudebních formací a různých žánrů. Do roku 2012 - Support Lesbiens, nyní členem kapely PORTLESS.
Bicí jsou jeho životní náplní. Mimo to se zajímá o taneční hudbu, mix a produkci.