Jdi na obsah Jdi na menu

Oblíbená kapela The Tap Tap vystoupí v netradičním prostředí Zahrádky U Palce

4. 3. 2015

logo_thetaptap.png

Kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu The Tap Tap není žádná rychlokvaška. Během 16 let existence si kapela poctivě prošlápnula své místo v českém šoubyznysu a mnohokrát úspěšně reprezentovala ČR i v zahraničí. Jednou z prvních velkých akcí, na které kapela vystoupila, byl v roce 2011 hudební festival Hudbou pro UNICEF. Od té doby měli návštěvníci festivalu možnost vidět fantastické vystoupení kapely The Tap Tap ještě dvakrát, a to v letech 2012 a 2013. Nyní se do Tišnova vrací opět o něco slavnější, ale stále stejně skromná kapela The Tap Tap, aby potěšila svým skvělým vystoupením fanoušky a současně podpořila projekt Hudbou pro UNICEF. Koncert se uskuteční v pátek 29. května v rámci festivalového warm-upu na zahrádce U Palce.

The Tap Tap je hudebním souborem, který v roce 1998 založil a vede Šimon Ornest. V souboru hrají převážně studenti Jedličkova ústavu a škol, projektu STUDEO, ale také hostující profesionální hudebníci.

Skupina The Tap Tap vydala v roce 2006 svoje první CD s názvem Hopšidyridy. Natočila je společně s ukrajinskou kapelou Huculyk v nahrávacím studiu SONO records. Kromě devíti společných písniček je vložen také 27 minutový dokumentární film o první cestě souboru Huculyk do Prahy.

Další CD Párty na kolečkách bylo vydáno v dubnu 2010 ve speciální OSA edici. Na albu najdete 17 písniček na které jste u The Tap Tap zvyklí. Na CD se objevují zvučná jména, jako David Koller, Jarda Svoboda, Zdeněk Svěrák, Ewa Farna, Matěj Ruppert a další.

CD The Tap Tap v Opeře vyšlo na jaře roku 2011. Jedná se o záznam živého vystoupení kapely v jedinečných prostorách státní opery Praha v prosinci 2010. Obsahuje 32 zvukových souborů – písničky a vstupy moderátora Ladislava Angeloviče. Obsahuje mimo jiné hit Xindla X Řiditel autobusu.

Další CD s názvem The Tap Tap v Opeře Toto vzniklo jako záznam živého koncertu z již druhého Mikulášského vystoupení v prostorách Státní opery Praha v prosinci 2011. Večerem provázel Ladislav Angelovič a Jan Kraus.

Zatím poslední CD vyšlo v roce 2013 a jmenuje se Moje volba.

Skupina The TapTap aktuálně vystupuje na celorepublikovém turné s projektem The Tap Tap načerno. Hlavním účelem projektu, který kromě koncertu skupiny nabízí i výstavu obrazů, je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem. Turné je pořádáno na podporu sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol.

 

ttt_warmup_final.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Petr - Bomba!

5. 3. 2015 21:01

Super zpráva, už se moc těším!

Honza Schneider - Re: Bomba!

20. 4. 2015 13:49

Díky, taky se těšíme! :-)
Honza