Jdi na obsah Jdi na menu

Na festivalu vystoupí populární Ha-kapela

28. 3. 2014

V loňském roce vystoupila Ha-kapela v rámci festivalového warmupu, letos tuto oblíbenou tišnovskou kapelu složenou z řad bývalých i současných žáků ZUŠ Tišnov uvidíte opět na hlavním podiu!

 

 

ha-kapela.jpg

 

 

Ha-kapela

Oblíbená tišnovská kapela složená z řad bývalých i současných žáků ZUŠ Tišnov úspěšně působící již třináctým rokem pod vedením kapelníka Ladislava Havlíka.
Na počátku vzniku současné Ha-kapely byl po pětiletém působení ( 1995-2000 ) zánik původní sestavy. Tato velice úspěšná původní sestava se vypracovala až na vítěze celostátního kola jazzových souborů a její úroveň si můžeme připomenout také dnes prostřednictvím poslechu historicky první CD nahrávky s názvem Bingo. V roce 2000 původní uskupení zaniklo a vzniklo nové, složené z bývalých či současných žáků ZUŠ Tišnov s příznačným názvem Ha-kapelka, vzhledem k nízkému věku členů, který se pohyboval mezi 10 - 15 lety. Mezi zakládající členy, kteří již v současné době v kapele nepůsobí byly Tereza Hnátová - klávesy, Radek Večeřa - flétna a Tomáš Kadlec - bicí. Po pěti letech zkoušení a vystupování se kapelník Ladislav Havlík rozhodl, že přišel ten správný čas se s "dětským" názvem rozloučit a v roce 2005 vznikla tak v pořadí již druhá Ha-kapela. Od té doby dělá Ha-kapela úspěšně čest svému jménu na svých vlastních koncertech, různých festivalech a kulturních akcích. V posledních letech funguje pod záštitou občanského sdružení Tigal. Na jejích koncertech zaznívají známé i neznámé jazzové či jazzrockové melodie. Úspěchy sklízí také s odlišnými žánry např. latin či funky.