Jdi na obsah Jdi na menu

Klára Vytisková: Těšte se do Tišnova! My už se těšíme.

5. 6. 2013

Už jsi se rozhodla, jestli se cítíš spíš zpěvačkou nebo moderátorkou?

Důležitý je dělat to, co vás baví a mít z toho radost! Zpívání je pro mě rozhodně prioritní, to je můj život. Ale je fakt, že většinu moderování si užívám hodně, dělám to po svém.

Dlouho to vypadalo, že zpívat budeš vždy jen anglicky. Po dvou filmových písničkách které napsal Michal Hrůza to ale, zdá se, už neplatí.

Nikdy to nebyla úplně „anglická exkluzivita“.  Češtinu mám ráda a ráda v ní zpívám. Michal dělá krásné texty a tak jsem to nazpívala s velkou radostí. Písničky, které skládám pro sebe, jsou ale více do soulu a tam ta angličtina sedí.

Dočkáme se i Kláry Vytiskové – herečky? Trošku to naznačili už krátkometrážní Zajatci lesa.

Nebráním se tomu, ale nikdy jsem se do toho nehrnula. Nejsem herec. Většina mých písniček je o mém životě, pořád hraju svoji roli. Nevím, jaké to je, hrát někoho jiného. V pubertě jsem hrála v ochotnickém divadle u nás na vsi, ale hrála jsem puberťačku, a tak v tu chvíli nebylo co hrát. Hrála jsem sama sebe.

Předurčilo tě k muzice i inspirativní prostředí Hanspaulky, kdes vyrůstala?

Jestli ano, tak hlavně díky tomu, že můj táta je skvělý muzikant. Dlouho hrál se Zuzanou Navarovou a brával mě hodně na koncerty. Skvělý zážitek jsem měla v pěti letech, kdy mě na koncertě dívčí punkové kapely Panika vzala zpěvačka do náruče a odzpívala se mnou písničku.

Rozjelas i projekt KLÁRA, znamená to, že mezi samými chlapy v Toxique už bylo málo inspirace?

Vycházím teď v rámci svého sólo projektu s prvním singlem Country Girl. Díky dětství mezi kazetami a starými vinyly, kdy jsem třeba mimo Paniky poslouchala dívčí trio The Supremes, jsem přišla s nápadem jet na podzim turné, kde mě bude doprovázet kapela plná holek. S klukama z Toxique jsme úplně v pohodě. Pořád hrajeme, ale každý máme teď hodně jiných projektů a další desku uděláme až se nám bude chtít!

Nové podněty neustále hledáš i v módě. Má pro tebe velký význam?

Móda je, stejně jako hudba, výtvarné umění nebo film, dalším uměleckým odvětvím. Je to estetika a je hodně individuální. Stejně jako každý poslouchá jinou hudbu, tak se každý jinak obléká. Myslím, že třeba moje hudba a styl oblékání se navzájem ovlivňují!

A charita? Na jakém stupni důležitosti v Tvém životě je?

Jezdím do dětských domovů a dělám takové hudební workshopy a zapojuju děti do akce. Spolupracuji s Múzami dětem a také s projektem Korálky dětem, v rámci kterého děti vyrábějí šperky. Tyhle kreativní a interaktivní projekty mě baví.

Už podruhé vystupuješ s kapelou Toxique v Tišnově na charitativním festivalu Hudbou pro UNICEF. Mottem pořadatelů je "poslechnout si dobrou muziku a pomoci dobré věci", jaký smysl vidíš v podobných akcích?

Poslední dobou se zapomíná, že duševní rozvoj člověka je hodně důležitý, že chození na výstavy, čtení knih a poslouchání hudby nás všechny posouvá dál. Spojeni hudby a charity je skvělé!

Hudbou pro UNICEF nepatří mezi velké festivaly, odehrává se v letním kině v malém městě. Co atmosféra? Cítíš rozdíl mezi klubem, velkou open-air akcí a akcí, jako je Tišnov? Proč by měli lidé přijet právě do Tišnova na festival?

Nedá se to vůbec takhle specifikovat. Prostor, ve kterém se koncert odehrává, není ani zdaleka tak důležitý jako lidi, kteří udělají skvělou atmosféru. Takže přijďte všichni, podpořit dobrou věc, zatančit si a užít si den! Těšte se, protože my se těšíme! :)

klara_vytiskova.jpg