Jdi na obsah Jdi na menu

Ha-kapela vystoupí na domácí scéně i v letošním roce

19. 2. 2015

hakapela_logo.jpg

Tišnovská kapela složená z řad bývalých i současných žáků ZUŠ Tišnov úspěšně působící již patnáctým rokem pod vedením L.Havlíka. Na počátku vzniku současné Ha-kapely byl po pětiletém působení (1995-2000) zánik původní sestavy. Tato velice úspěšná původní sestava se vypracovala až na vítěze celostátního kola jazzových souborů. Aktuálně nejpopulárnější tišnovská hudební formace Ha-kapela i v letošním roce potěší svým vystoupením návštěvníky festivalu Hudbou pro UNICEF.

V roce 2000 původní uskupení zaniklo a vzniklo nové, složené z bývalých či současných žáků ZUŠ Tišnov s příznačným názvem Ha-kapelka, vzhledem k nízkému věku členů, který se pohyboval mezi 10 - 15 lety. Mezi zakládajíci členy, kteří již v současné době v kapele nepůsobí byly Tereza Hnátová - klávesy, Radek Večeřa - flétna a Tomáš Kadlec - bicí. Po pěti letech zkoušení a vystupování se kapelník Ladislav Havlík rozhodl, že přišel ten správný čas se s "dětským" názvem rozloučit a v roce 2005 vznikla tak v pořadí již druhá Ha-kapela.

Od té doby dělá Ha-kapela úspěšně čest svému jménu na svých vlastních koncertech, různých festivalech a kulturních akcích. V posledních letech funguje pod záštitou občanského sdružení Tigal. Na jejích koncertech zaznívají známé i neznámé jazzové či jazzrockové melodie. Úspěchy sklízí také s odlišnými žánry např. latin či funky.

 

hakapela.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář