Jdi na obsah Jdi na menu

Čistý festival i v roce 2014

8. 3. 2014

 

 

05_cisty_festival.jpg

 

Už potřetí byl festival Hudbou pro UNICEF vybrán do zcela exkluzivní skupiny festivalů pyšnících se označením Čistý festival. Už sedmým rokem mohou návštěvníci letních open-air festivalů třídit odpady. Ve festivalových areálech na stánku Čistý festival za to dokonce dostanou odměnu. Každý návštěvník, který na stánek Čistý festival přinese určité množství plastů nebo papírů získá los, který vyhrává skvělý dárek! Přímo za 30 kusů plastů, například kelímků, rozdáváme speciální žetony na pivo zdarma!

 

 

 

cistyfestival.jpg

Předávání ocenění za nejlépe třídící festival do 10 tis. návštěvníků za rok 2012

 (zleva: manažer projektu Čistý festival Milan Anděl, patron projektu Dan Bárta a ředitel festivalu Hudbou pro UNICEF Jan Schneider)


Odpady je možné třídit také do několika speciálních barevných košů přímo v areálu. Každý, koho přistihne náš promoteam třídit odpady do těchto košů, získá náramek s unikátním kódem. Díky tomu se v chilloutové zóně u stánku Čistý festival můžete připojit k internetu nebo získat los a dárek. Všechny odpady z barevných košů svážíme do kontejnerů, ve kterých putují přímo k recyklaci.


Kromě toho, že budete třídit odpady, pomůžete také svému festivalu získat certifikaci Čistý festival. Tato certifikace je udělována již sedm let společností EKO-KOM, a.s. odpovědným festivalům a letním akcím za to, že umožňují svým návštěvníkům třídit odpady a snaží se udržovat své areály čisté. Čistý festival je zařazen do programu Samosebou.cz, který přináší spoustu recyklované hudby od těch nejlepších českých kapel a tu nejlepší zábavu.


Zajímavostí je, že od roku 2007 vytřídili návštěvníci českých festivalů díky projektu Čistý festival téměř 200 tun odpadů, z toho neuvěřitelných 1 250 000 půllitrových plastových kelímků! Veškerý vytříděný odpad je z každého festivalu svezen na třídící linku a posléze je druhotně zpracován, tedy recyklován. Z plastových kelímků se nejčastěji vyrábějí dlaždice, lavičky nebo protihlukové stěny. Papír je recyklován především na nové papírové obaly. Vytříděné sklo ze stánků se používá jako příměs do stavebních materiálů nebo se z něj vyrábí nové potravinářské sklo.

 

 

 

 

3cistyfestival.jpg

 

Více informací o projektu na www.cistyfestival.cz