Jdi na obsah Jdi na menu

Hudbou pro UNICEF 2011

Festival Hudbou pro UNICEF pomohl dětem

plakat_2011.pngDruhou červnovou sobotu patřilo letní kino v Tišnově již potřetí charitativnímu hudebnímu festivalu Hudbou pro UNICEF.  Ten je v rámci republiky jedinečný tím, že se koná ve spolupráci s Dětským fondem OSN – UNICEF a výtěžek z akce je určen na podporu očkovacích programů UNICEF.
Návštěvníci letního kina měli v letošním roce opět možnost spatřit mnoho známých osobností české hudby, jako jsou Vladimír Mišík s doprovodnou kapelou ETC, Jiří Schmitzer, Toxique nebo mako!mako. „Stalo se již dobrou tradicí, že začátkem léta přijíždí do Tišnova ověřená hudební kvalita v podání známých interpretů, vždy si však připravíme pro návštěvníky malé překvapení, tentokrát to bylo hudební sdružení Jedličkova ústavu s názvem The Tap Tap,“ řekl k festivalu hlavní pořadatel a starosta Tišnova Jan Schneider. Tap Tap si opravdu naprosto jedinečným způsobem podmanili celé hlediště, pozadu však nezůstali ani nestárnoucí Zuby Nehty nebo slovenská undergroundová legenda Chór vážskych muzikantov. V letošním roce vystoupila také Základní umělecká škola Tišnov, v rámci koncertu Petra Bendeho pak pěvecký sbor ze ZŠ 28. října. „Zvláště společné vystoupení Petra Bendeho a pěvecké sboru při písni Tráva bylo fantastické, Petr dokonce projevil zájem uspořádat s tímto uskupením v Tišnově samostatný koncert, “ doplnil Schneider.
V rámci festivalového areálu pořadatelé připravili ve spolupráci s Rodinným centrem Studánka množství atrakcí pro děti a především také díky letošní novince - nabídce zvýhodněného rodinného vstupného - bylo letní kino plné dětí. Třetí ročník tohoto zajímavého festivalu byl obecně ve znamení velkého diváckého zájmu. Pořadatelům se podařilo do krásného přírodního areálu díky dobré hudební nabídce přivést takřka 700 návštěvníků všech věkových skupin. I díky dobré návštěvnosti tak mohli v průběhu festivalu oznámit, že letošní ročník festivalu Hudbou pro UNICEF přispěje na očkovací programy částkou 25.000,- Kč, k tomu je třeba přičíst také 12.650,- Kč z charitativní dražby hraček v podobě pejsků, které festivalu zdarma věnovala výtvarnice Martina Crhová. I letos pak pořadatelé vybrali jeden z regionálních projektů, který festival podpořil. Po loňském nákupu protialergických lůžkovin pro Dětský domov Tišnov tentokrát věnovali 20.000,- Kč Dominikovi Hájkovi z Tišnova, který již od narození trpí oční vadou a jemuž tato částka poslouží k nákupu potřebných kompenzačních pomůcek.
„Myslím, že Hudbou pro UNICEF si již začíná nacházet své místo na festivalové mapě republiky, svědčí o tom i účast mnoha návštěvníků z jiných měst Moravy i Čech. Účinkující si velice pochvalují krásný areál našeho letního kina a především skvělou rodinnou atmosféru, která na festivalu panuje. Mnoho z nich si samo říká o možnost vystoupení v roce následujícím, letos například The Tap Tap. Tím jsem také trochu prozradil, že začínáme pracovat na přípravě dalšího ročníku, tedy i v příštím roce se společně potkáme v letním kině na Hudbou pro UNICEF 2012,“ zhodnotil proběhlou akci a přiblížil další plány pořadatelů Jan Schneider.

 

Účinkující:

Diamond Cats, Základní umělecká škola Tišnov, Miss Angelika, Chór vážskych muzikantov /SK/, Kulturní úderka, Jiří Schmitzer, Zuby Nehty, Circus Ponorka, The Tap Tap, Toxique, Petr Bende, Mako!Mako, Vladimír Mišík & ETC.