Jdi na obsah Jdi na menu

Hudbou pro UNICEF 2009

Tišnovští házenkáři podpořili očkovací program UNICEF

V roce 2009 oslavil házenkářský klub 70 let od svého založení a 55 let od okamžiku, kdy se v Tišnově začala hrát mezinárodní házená. V rámci těchto oslav se klub rozhodl uspořádat malý hudební festivalu pro širokou házenkářskou i neházenkářskou veřejnost. Tento festival byl příležitostí dále zviditelnit úspěšnou spolupráci s dětským fondem OSN a zároveň tak poděkovat všem dobrovolníkům, podílejícím se na chodu klubu a fanouškům formou zábavného programu.
 
Festival
plakat.jpgse uskutečnil v sobotu 19. září 2009 v areálu letního kina v Tišnově. Celodenní program tentokrát představil už od dopoledních hodin celou řadu mediálně exponovaných i méně slavných interpretů v čele s  Petrem Bendem, Evou Vrbkovou, skupinami All X, Švihadlo nebo Mňága a Žďorp.
 
Osvědčená spolupráce na projektu očkovacích programů UNICEF dala festivalu další, velmi důležitý rozměr, rozměr altruistický. Ambicí klubu bylo totiž tuto oslavu a zároveň hudební festival prezentovat především jako humanitární akci na podporu UNICEF. V tomto smyslu byli oslovováni i umělci. Celý zisk z akce (30.000,- Kč) pak převzala ve formě symbolického šeku osobně výkonná ředitelka UNICEF pro ČR paní Pavla Gomba. Výtěžek byl věnován na podporu očkovacích programů
v rozvojových zemích a zemích postižených přírodní katastrofou.

 

Účinkující:
Mňága a Žďorp, Švihadlo, Swordfishtrombones, NIL, Kumbalu, Děda Mládek Illegal Band, Petr Bende, Maňana, Evolution Dejavu, Eva Vrbková, Ivan Manolov, All X, Kulturní úderka, The Puppits.