Jdi na obsah Jdi na menu

Diskuse

kolo.png

Dotazy, nápady, připomínky...

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Honza - zvukař

13. 6. 2011 21:02

Zdravím všechny návštěvníky našeho festivalu, děkuji jim za účast a vytvoření perfektní atmosféry a OMLOUVÁM se za nepříliš dobrý zvuk v některých částech festivalu. Předchozí ročníky jsme spolupracovali se zvukařem, se kterým jsme byli my i skupiny naprosto spokojeni, letos však nemohl, tak nám doporučil jiného, dostatečně zkušeného. A jak to tak někdy bývá, i přes dobré doporučení to nakonec nemusí být vždy to pravé. Organizaci festivalu věnujeme obrovské množství času a úsilí, vše chystat při zaměstnání není vůbec jednoduché. A pak se celá naše práce může pokazit jedním špatným dojmem, čehož bychom se rádi do budoucna vyvarovali. Těm skupinám, které měly určité výhrady, jsme se omluvili, návštěvníkům, kterým to pokazilo dobrý dojem z akce, se omlouváme nyní. Někdy je to ale i o troše improvizace a trpělivosti, zvlášť když se jedná o festival. A musím po pravdě říct, že většina kapel byla spokojena. Tak to někdy v životě bývá, že vše není ideální. Příští rok pokračujeme, termín zveřejníme již brzy. A dáme si pozor, ať je tentokrát vše ještě lepší a dokonalejší než letos ;-)
Honza Schneider, hl. pořadatel

Kivis - Zvukařovi neplatit a vyměnit

12. 6. 2011 13:54

Včerejší festival byl ukázkou toho, jak skvěle obsazená a dobře naplánovaná akce může ztroskotat na jediném člověku. Chápu, že zvučit v jednom sledu tolik rozdílných kapel není žádný med, ale zase odtud potud. Obávám se, že po této zkušenosti se z těch letošních interpretů do Tišnova moc nevrátí. Kromě toho, že zvukař odvedl mizernou práci, tak to ještě psychicky neunesl a začal se k hudebníkům chovat, jak kdyby to byl právě on, kdo snědl všechnu zvukařskou moudrost světa. Nemluvě o tom, že kvůli skluzu byly pak právě ty největší hudebí taháky časově pěkně ostrouhaný. Organizátoři to nemají lehké, čistě teoreticky - když příště investují do pořádného zvukaře, nebude tolik peněz na dobré kapely a přijde míň lidí. Jinak organizátoři zaslouží pochvalu. Skvělé obsazení, dobrá atmosféra, super nápad s dražbou psů, ale výběr zvukaře byl krok vedle. (Názor je psaný z pohledu diváka, možná to vše ve skutečnosti bylo jinak a pes byl zakopaný jinde - špatná technika... nevím).

David - Velké představení zvukařské neschopnosti

12. 6. 2011 13:50

Dobrý den, nejprve bych vám rád poděkoval za organizaci festivalu, kterého si velmi cením.
Zároveň však musím říci, že větší ukázku naprosté zvukařské neschopnosti jsem doposud nezažil. Naprosto chápu rozčarování vystupujících, a to navíc netušili jaký strašný zvuk slyší posluchači. Většinu učinkujících jsem měl možnost již několikráte v minulosti naživo slyšet a je mně líto, že někteří posluchači si nyní mohou myslet, že takto blbě tyto kapely hrají obvykle.
Zároveň by mě zajímalo, zda kapely jako Mako! Mako! či The Tap Tap by po včerejší zkušenosti ještě měly zájem na tento festival v budoucnu přijet.
Na závěr bych ještě rád navrhl pro příští ročník (který doufám bude) pokusit se o účast kapely Sto zvířat. To by mohla být vážně pecka.

Horis - Doprava z akce

11. 5. 2011 14:33

Zdravím,
plánujete jednání s dopravci (nebo s Jihomoravským krajem) o nějakém posílení dopravy po skončení akce? Třeba do Brna jede poslední vlak už v 22:30 a pak až v 4:30 ráno :-(

jinak kapelky supr a určitě přijdeme!

Honza - Re: Doprava z akce

11. 5. 2011 22:08

Dobrý den, i s touto variantou počítáme. Nyní sledujeme vývoj předprodeje a podle odhadu počtu návštěvníků budeme jednat o konkrétní podobě. V úvahu připadá spíše autobusová přeprava, zajištění mimořádného vlaku je příliš složité. Budeme informovat.
Těšíme se na setkání 11.6.!

lucie - Re: Re: Doprava z akce

8. 6. 2011 11:11

dobrý den,
můžeme poprosit o info ohledně dopravy z akce (do Brna)? Jsou nějaké novinky o posíleném např. autobusovém spoji?
Moc děkujeme
Zdravíme a těšíme se
Lucie

Honza - Re: Re: Re: Doprava z akce

9. 6. 2011 17:25

Dobrý den, připravili jsme zvláštní noční autobusovou linku do Kuřimi a Brna. Autobus odjíždí z parkoviště u pošty na sídlišti Klucanina (centrální festivalové parkoviště) v 01:00 hod. První zastávka je v Kuřimi před restaurací U Mertů a druhá u nádraží Brno - Královo Pole. Odtud je možné dále pokračovat běžnými nočními spoji DPMB číslo 90 a 91 (již za běžnou cenu dle tarifu přepravce). Speciální jízdenky na cestu festivalovým autobusem Tišnov - Kuřim - Brno Královo Pole za cenu 30,- Kč zakoupíte v pokladně letního kina během celého festivalového dne.

David - soutěž

17. 5. 2011 22:07

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, kdy budou vylosováni ti tři slíbení účastníci, kteří se zúčastnili soutěže STAŇ SE DRAMATURGEM ROČNÍKU 2011 a kteří by měli získat vstupenky na festival.

Honza - Re: soutěž

18. 5. 2011 0:55

Zrovna to připravuji, výherce budeme kontaktovat do konce týdne.

David - Re: Re: soutěž

31. 5. 2011 23:13

Dobrý den,
chápu to tedy dobře, že již byli všichni výherci vstupenek vyrozuměni? Mohu se zeptat, kdo vstupenky vyhrál?

Honza - Re: Re: Re: soutěž

4. 6. 2011 13:52

Dobrý den, ano, všem výhercům byl zaslán email. Jména jsem zveřejnil v aktualitách.

Jirw - Rodinné vstupné i v sobotu na místě?

23. 5. 2011 21:46

DD, bude možno Rodinné vstupné (maximálně dva dospělí s dětmi do 12 let) 400,- Kč zakoupit v sobotu přímo na místě, či je nutno řešit přes předprodej?Díky

Honza - Re: Rodinné vstupné i v sobotu na místě?

23. 5. 2011 22:01

Rodinné vstupné zakoupíte v pokladně letního kina v den konání festivalu. Těšíme se na setkání!

Mirka - vstupné pro děti

17. 5. 2011 12:15

Pardon, už to vidím, tudíž nemusíte odpovídat :-)

Honza - Re: vstupné pro děti

17. 5. 2011 17:16

Jsem rád, že jste to nakonec našla :-) Děti do 12 let v doprovodu dospělé osoby jsou i v letošním roce zdarma, navíc jsme pro letošní ročník zavedli i speciální rodinné vstupné za 400,- Kč, což je tedy 200,- Kč za dospělou osobu - a to je v dnešní době za celodenní akci plnou dobré hudby myslím cena více než rozumná :-) Pěkný den!

Mirka - vstupné pro děti

17. 5. 2011 12:13

Prosím chci se zeptat jestli je vstupné jednotné nebo jsou nějaké slevy pro děti. Mám na mysli 2 a 4 leté dítě.

Pavel - 2011

14. 3. 2011 21:07

Tak už se to začíná docela rýsovat!!! Zatím dobrý kapely, už se moc těším!!!!

Honza - Re: 2011

15. 3. 2011 23:23

Jo jo, taky se těšíme!

David - Trocha chvály, trocha kritiky

7. 6. 2010 12:53

Dobrý den,
nejprve bych rád poděkoval za organizaci festivalu a vyřkl přání, aby festival pokračoval i v příštích letech .. přeci jen alespoň něco se v Tišnově konečně dělo.
Abych však jen nechválil .. myslím, že za ostudně malou účast mohou i organizátoři. Vzhledem k nabízenému programu bych očekával mnohem vyšší propagaci, a to především v Brně, kde jsou koncerty třeba Žbirky a Dusilové hojně navštěvované. Rozhodně nemůže stačit vylepit po Tišnově pár plakátů a dát článek do TN. Bez skutečně masivnější podpory v rádiu to dle mých zkušeností nejde.
Také bych se možná zamyslel nad dramaturgií .. snaha zalíbit se výběrem interpretů , všem není dle mého názoru to nejlepší řešení. Vzhledem k veliké žánrové pestrosti, málokoho mohlo skutečné lákat víc než 1-2 interpreti, a to mně přijde, vzhledem k ceně, pro mnoho lidí neadekvátní.

Honza - Re: Trocha chvály, trocha kritiky

9. 6. 2010 8:56

Dobrý den, Davide, děkujeme za podporu, letošní akci právě vyhodnocujeme a podle toho se rozhodneme, zda budeme pokračovat i příští rok. Stejně tak děkujeme i za připomínky, ty jsou pro nás také důležité. K těm Vašim jen pár poznámek. Jsme si vědomi, že "pár plakátů a článek do TN" rozhodně nestačí. Na druhou stranu, Tišnov a okolí musí být hlavním těžištěm diváků festivalu, protože při dnešní široké nabídce podobných akcí se obecenstvo např. v Brně oslovuje velmi těžko. A nebavím se o špatném spojení hromadnou dopravou do Brna v nočních hodinách, to je pro naši akci také velmi limitující. Proto jsme se rozhodli soustředit na Tišnov a jeho okolí především. A nejednalo se o pár kusů, ale několik stovek. Jen pro zajímavost. V Tišnově samotném probíhal výlep asi měsíc a půl, v TN byly informace postupně zveřejňovány 2 měsíce, v týdnu před festivalem pak navíc vložená příloha. V rámci regionu byly výlepy prováděny průběžně asi měsíc (cca 900 ks plakátů), tam byl však problém především s volební kampaní a neustálým přelepováním plakátů. K tomu byly 3 billboardy (Tišnov, Hradčany, Kuřim). A co se týká Brna, samozřejmě jsme využívali rozsáhlou mediální podporu rádií (reklamní spoty, redakční pozvánky, soutěže o vstupenky atd. - zejména Kiss Hády, Petrov, Hey). Spolupracovali jsme rovněž s portálem Rock.cz, který prezentoval naši akci i na jiných festivalech. V Brně samotném pak byl proveden výlep na 300 na oficiálních plochách Rengl + cca 200 ks plakátů bylo průběžně lepeno na ostatních plochách. K tomu všemu byla podpora i dalších médií, vč. různých kulturních portálů a kabelových televizí. Ty hlavní z nich najdete v sekci Partneři. V neposlední řadě je pak třeba zmínit také kampaň v rámci sociální sítě Facebook a nakonec i zřízení tohoto webu, který měl v týdnu před festivalem asi 100 unikátních přístupů každý den. Je nutné si uvědomit, že dobrá kampaň je také poměrně nákladná, což si zatím nemůžeme dovolit a děláme tak, co je v našich silách. Do budoucna doufáme také ve větší podporu partnerů (vč. např. generálního partnera akce). Pak to bude zase o něco veselejší. Co se týká poznámky k dramaturgii. Je pravdou, že festival není žánrově vyhraněn. Ale přesně toto je smysl akce. Záměrem bylo vytvořit formát, který nabídne každému něco a hlavně přinese do Tišnova známá jména, na která zde divák nemá běžně šanci zajít. A jestli se třeba někomu líbí jen 2 interpreti? I to je samozřejmě možné, areál však nabízí i celou řadu jiných možností, od posezení s občerstvením po doprovodný program pro děti. Na tomto budeme chtít ještě zapracovat a nabídnout nějakou zajímavou doprovodnou zábavu i pro dospělé. Cena vstupenky 250 Kč (v předprodeji) je myslím za celodenní program více než příznivá a i návštěva jen dvou vystoupení se vyplatí (jistě víte, kolik stojí samostatné vystoupení M. Žbirky, L. Dusilové, J. Uhlíře a dalších). A ani na Tišnov to není vysoká cena, protože místní divák je ochoten dát skoro to stejné za vystoupení Evy a Vaška nebo travesti show. Věřím však, že i tato Vaše připomínka nás donutí k hlubšímu zamyšlení nad tím, jak do letního kina přilákat ještě více diváků. Snad je to dáno i malou tradicí akce, třetí ročník by mohl rozhodnout. Do výběru skupin také více zapojíme diváky (zřejmě formou nějaké ankety na webu). Už máme první velmi příznivé ohlasy na vystoupení Jardy Uhlíře a s tím spojené žádosti o posílení odpoledního programu pro děti větším množstvím podobných hudebních vystoupení. Nad tím se také budeme zamýšlet. Díky Vám i ostatním návštěvníkům za podporu naší akce. Jsme rádi, že se dobrá věc podařilo (zejména z podpory dětského domova mám radost). Pěkný den a v příštím roce snad opět na letňáku!