Jdi na obsah Jdi na menu

Představujeme první kapelu letošního ročníku - RITUÁLY

6. 2. 2017

Koncem roku 2013 začal Michael a Richard přemýšlet o nové kapele s českými texty. První songy pomalu dostávaly obrysy a tak v dubnu 2014 došlo na vydání prvního singlu Stín perutí, který natočili s Borisem Carloffem. O animovaný videoklip se postaral filmař Martin Živocký. V létě vypustilo stále ještě duo svou další píseň Ozvěny a definitivně ukončili činnost v A Banquet, kde doposud působili. Touto dobou se kluci rozhodli z Rituálů vytvořit plnohodnotnou kapelu a tak se během podzima připojili bubeník Tomáš Blažík a klávesista Marek Palas.

V únoru 2015 vychází singl Příměří s videoklipem od Michala Skořepy. Píseň je nasazena např. na Rockzone nebo Óčko. Na jaře absolvuje kapela své první koncerty v rámci miniturné s kapelou Smrtislav, následují další akce např. první open-air na Brněnském majálese. V létě 2015 opouští skupinu Tomáš a následuje hledání nového bubeníka. Tím se nakonec stává Martin Čech. Ve stejné době Rituály ohlašují přípravy na natočení své debutové desky úspěšnou kampaní VSAĎ NA ČERNOU na portálu hithit. Produkce první desky se ujímá Yarda Helešic.

Před nástupem do studia se kapela začátkem prosince rozloučí s klávesákem Markem a rozhodne se nějakou dobu pokračovat jako trio. Ve studiích Soundevice a Barrandov Sound pak Rituály natáčejí společně s Yardou Helešicem a Ristem Sokolovskim svou první desku Vsaď na černou, na které se objeví devět nových písní. Deska vyšla 1. dubna v distribuci Supraphonu a pražský křest proběhl 13. dubna v Rock Café. Deska sklidila pozitivní recenze např: iReport 4/5, IDNES 70%, PRÁVO 70%, Musicserver 7/10. Začátkem května se ke skupině přidává kytarista Sebastian S. Sorrosa a kapela začíná koncertovat opět ve čtveřici.

V řijnu si je jako hosta pro svůj koncert v Lucerna Music Baru vybrala skupina Support Lesbiens. Celý podzim pak kapela koncertuje po českých klubech po boku s pražskými Flattus. Koncem roku 2016 se objevují písně Indiánka a Poušť na rádích Rockzone, Fajn Rock Music a Beat.

mpd8mcoytww8wk1gszx5d95eyi8q0b2m.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář